Kategorie
Szkoła dla seniora

Drugi wyjazd do Poznania

1 grudnia 27-osobowa grupa seniorów spędziła w Poznaniu. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie wystawy „Początki Państwa Polskiego” w „Bramie Poznania”.

„Brama Poznania” to nowoczesne, dostosowane do potrzeb różnych odbiorców muzeum. Dzięki audioprzewodnikom zwiedzanie ma charakter bardziej indywidualny, niż pamiętamy to z czasów, kiedy stadem trzeba było iść za przewodnikiem i uważnie słuchać tego co mówi. Warto przypomnieć sobie wystawę, klikając na poniższy link

Brama poznania

Po obiedzie w programie była wizyta w teatrze Apollo. Komediowy spektakl „Zdobyć, utrzymać, porzucić” w wykonaniu aktorek Teatru Roma z Warszawy – Katarzyna Zielińska, Katarzyna Żak i Olga Bończyk – stanowił świetne zwieńczenie dnia.

Sztuka okazała się doskonała przede wszystkim dla kobiet. Singielki mogły dowiedzieć się, jakie są najlepsze sposoby na poderwanie faceta, a te „zajęte” – jak utrzymać tego jedynego przy sobie i ewentualnie jak porzucić, będąc porzuconą. Panowie też na szczęście mogli czegoś się nauczyć. Choćby tego, że zamiast kremu z płaszczem lipidowym na Walentynki wolimy futro z norek :))))

Znowu wszyscy wrócili późno, ale w świetnych nastrojach, już w drodze umawiając się na wyjazd na kolejną część sztuki.