Mikropolaryzacja mózgu – tDCS

Mikropolaryzacja mózgu (tDCS – przezczaszkowa stymulacja prądem stałym) to innowacyjna metoda, która wykorzystuje lekkie impulsy prądu do stymulacji mózgu w celu poprawy różnych funkcji poznawczych. Stosowanie mikropolaryzacji daje wiele korzyści  pacjentom z różnymi zaburzeniami neurologicznymi oraz zdrowym osobom poszukującym poprawy swoich zdolności umysłowych.

Efekty terapii są widoczne w obszarze poznawczym, emocjonalnym i motorycznym. Badania wykazały, że stymulacja mózgu za pomocą prądu stałego może wpływać na poprawę pamięci, koncentracji, uczenia się, zdolności językowej oraz funkcji wykonawczych. Ponadto, terapia tDCS wykazuje obiecujące wyniki w leczeniu depresji, nerwic, bólu przewlekłego, padaczki, afazji, zaburzeń poznawczych związanych z chorobą Alzheimera oraz innych zaburzeń neurologicznych.

Metoda jest nieinwazyjna i bezpieczna, co oznacza, że pacjenci nie muszą poddawać się operacjom ani przyjmować silnych leków. Jest również dobrze tolerowana, a skutki uboczne są zazwyczaj minimalne i przejściowe, takie jak lekkie mrowienie lub uczucie drętwienia na skórze.

Prowadzenie mikropolaryzacji mózgu polega na umieszczeniu elektrod na odpowiednich miejscach na skórze głowy, które są zwykle wyznaczane na podstawie indywidualnego celu terapeutycznego. Prąd stały o niskim natężeniu jest aplikowany przez elektrody w określonym czasie, najczęściej od 20 do 30 minut. Terapia jest przeprowadzana w serii sesji. Ich ilość zależy od rodzaju problemu, z jakim pacjent się boryka. Zwykle przeprowadzam 9 sesji w ciau 3 tygodni (3 w jednym tygodniu), a później sesje przypominające raz w tygodniu.

Terapia tDCS jest bezpieczna i  nieinwazyjna, ale powinna być prowadzana pod nadzorem wykwalifikowanego specjalisty. Wskazane jest wykluczenie przez neurologa guzów i tęniaków w mózgu.

Kiedy stosować mikropolaryzację mózgu?

1) neurologia:

– stany po udarze mózgu – rehabilitacja deficytów sensomotorycznych i afazji

– urazowe uszkoedzenia mózgu

– fibromialgia

– ból przewlekły, w tym neuropatyczny

– choroba Parkinsona i inne zaburzenia ruchowe

2) psychiatria:

– duża depresja

– zaburzenia lękowe

– zaburzenia stresowe pourazowe

– schizofrenia

– uzależnienie i głód

3) neuropsychologia:

– modulacja funkcji poznawczych

– ADHD, ADD

– spektrum autyzmu

– nadwrażliwość

– migrenowe i napięciowe bóle głowy

– uzależnienia

– kompulsywne jedzenie

Korzystam z urządzenia REBOX – PHYSIO tDCS , które jest sprzętem medycznym klasy IIa, posiada certyfikaty jakości produkcji ISO 13485:2016 oraz międzynarodowy certyfikat CE 1014 i IEC 60601-1 ed.2

Umów się na sesję

Jedna sesja, trwająca od 20 do 30 minut kosztuje 100 zł. Przy płatności z góry za 10 sesji otrzymasz 15% rabatu.

Możesz zadzwonić pod nr tel. 509443094 albo napisać e-maila: grazynafedoruk@wp.pl