O mnie

Jestem pedagogiem, logopedą i coachem

Najpierw byłam pedagogiem. Po studiach rozpoczęłam pracę w poradni psychologiczno-pedagogicznej w mojej rodzinnej miejscowości od diagnozowania u dzieci trudności szkolnych i wspierania ich w wyborze zawodu. Zawasze w pierwszej kolejności wspierałam rodziców, bo to oni mają największy wpływ na to, jak funkcjonują dzieci. Później podjęłam studia podyplomowe z logopedii i przez kolejne lata prowadziłam dodatkowo terapię logopedyczną. Zawsze robiłam coś poza pracą – pisałam i realizowałam projekty finansowane ze środków unijnych, działałam w stowarzyszeniach – ale dopiero po ukończeniu rocznego kursu coachingu nauczyłam się naprawdę skutecznego działania. Pisałam projekty, których głównym celem było poradnictwo dla rodziców i rozwijanie kompetencji społecznych dzieci i dorosłych.

Kiedy odważyłam się wziąć udział w konkursie na dyrektora poradni psychologiczno-pedagogicznej w Poznaniu, podjęłam jedną z lepszych decyzji w życiu. Pracowałam ze świetnymi ludźmi, realizowałam się jako pedagog i menadżer. To nic, że codziennie dojazd do pracy zajmował mi ponad 3 godziny –  czułam, że mogę wszystko. I kiedy rozpoczęłam przygotowania do kolejnego projektu, życie włożyło mi kij w szprychy. Diagnoza bardzo poważnej choroby wywróciła wszystkie moje plany. I wtedy pierwszy raz skupiłam się tylko na sobie. Pół roku w domu, głównie ze swoimi myślami zaowocowało decyzją o zmianie pracy. Poczułam, że chcę bardziej skupić się na ludziach, pomagać im najlepiej jak mogę bez całej otoczki proceduralno-papierowej, odpowiedzialności za każdą kropkę. Tak urodził się pomysł o platformie edukacyjno-terapeutycznej.

Wspieram rodziców, prowadzę terapie dla dzieci i dorosłych

Mam duże doświadczenie w terapii, zdobyte w pracy zawodowej i licznych projektach. Potrafię diagnozować trudności szkolne dzieci i ustalać dla nich najskuteczniejszą drogę rozwoju. Umiem wskazywać rodzicom sposoby budowania najlepszej relacji z dziećmi. Uważam też, że znaczną część nieprawidłowości artykulacyjnych można zlikwidować szybko, w domu, bez długotrwałych wizyt u logopedy – trzeba tylko wiedzieć co i jak robić. Szczególnie lubię pracować z osobami jąkającymi się, bo mogę wtedy łączyć wiedzę logopedyczną z pracą nad emocjami.

Jeżeli uważasz, że Twoje dziecko potrzebuje terapii logopedycznej, bo sepleni, nie mówi r, zamienia czy przestawia głoski – umów się na spotkanie on-line. Twoje dziecko ma problem z czytaniem i/lub pisaniem? Możesz uzyskać informacje na temat tego, jak z nim pracować. Jeśli chcesz się dowiedzieć co robić, żeby lepiej dogadywać się z dzieckiem – oferuję Ci konsultacje, czy też coaching rodzicielski. Oczywiście on-line.

Zapraszam – moja oferta

Grażyna Fedoruk